Międzynarodowy sukces wizażystki z Polski

 

Zeszły tydzień udowodnił, że Polska jest nie tylko liczącym się na świecie producentem kosmetyków kolorowych i białych, ale także krajem, z którego pochodzą najlepsi wizażyści.

Wizażystka ze Szczecina Iwona Rząd zajęła 1 miejsce w kategorii Make Up Battle- creative makeup na największym festiwalu World Bodypaiting Festival w Austrii. Makijaż kreatywny to jedna z trudniejszych konkurencji wizażu.

World Bodypaiting Festival  – wydarzenie na którym warto być

Festiwal odbył się w dniach 12-14 lipca 2018 r w miejscowości Klagenfurt. Do startu w konkurencji zakwalifikowało się 10 wizażystek z następujących państw: Polska, Ukraina, Serbia Białoruś, Hongkong, Finlandia, Węgry.

MakeUp Battle  – na czym polega?

MakeUp Battle  jest to specjalna kategoria, w której 10 wizażystek wychodzi na scenę nie znając tematu ani modelki z którą będą pracowały.  Do dyspozycji mają kosmetyki oraz inne akcesoria wyłożone na stole. Walka trwa 40 min i w tym czasie należy wykonać pełen makijaż kreatywny. W tym roku tematem był: Glossy Fetish. Prace oceniali światowej klasy wizażyści: Michael DeVellis  (USA), Joseph Dulude (USA), Matilda Inozemzeva (Ukraina).

Jak wygrywa się taki konkurs?

Nasza rodaczka Iwona Rząd zachwyciła komisję swoją wizją tematu Glossy Fetish.

– To był rodzaj prawdziwej bitwy! Gdy weszłam na scenę  finalnej potyczki  to  w pierwszym momencie nie usłyszałam tematu. Po chwili, gdy został powtórzony to …. na stole zostało tylko 6 kosmetyków, z czego 4 to były błyszczyki! – mówi Pani Iwona.

– Nigdy nie brałam udziału w tym konkursie i byłam pewna, że zawodnicy dzielą się wyłożonymi kosmetykami. Okazało się jednak, że konkurenci zabierają dla siebie kosmetyki  – czyli kto pierwszy ten lepszy. Dla mnie prawie nic nie zostało.  Gdy zobaczyłam to, co zostało na stole z kosmetyków to byłam właściwie zadowolona. Zostały bowiem produkty które według mnie idealnie pasowały do tematu.  To były kolory typowe pod “Fetish”.  A do tego błyszczyki – czyli kosmetyki o konsystencji mokrej , świecącej – także wpisujące się w temat. Najważniejsze, że miałam czerwony błyszczyk ! To on miał się stać moja bazą makijażu. Okazało się jednak , że nie chce się rozblendować, więc  stwierdziłam , że muszę podejść do tego tematu graficznie. Na szczęście miałam także grafitowy błyszczyk, który  dodał sznytu całości i był mocno w temacie – mówi zwyciężczyni  Iwona Rząd.

– Podczas tych 40 minut skupiłam się na kolorach i mocno na temacie, ani razu nie spojrzałam na inne prace, aby nie wybić się z toku myślenia  i by nie spanikować.  Dopiero, gdy skończył się czas i spojrzałam na konkurencję,  okazało się , że moja praca na tle innych jest bardzo skromna. Mimo tego byłam bardzo zadowolona że swojego  wizażu. Jak widać moja minimalistyczna koncepcja przypadła do gustu także jury – dodaje zwyciężczyni  MakeUp Battle .

Gratulujemy Pani Iwonie i czekamy na dalsze międzynarodowe sukcesy. Zobaczcie zwycięski wizaż oraz przebieg konkursu na zdjęciach.

 

Make-Up

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.